Nu är jag som sagt hemma på Åland och jag är så glad över att få träffa alla fina. Det är också väldigt fullt upp med mycket jobb och grejer, men denna gång försöker jag ta en sak i taget och hinna njuta av saker emellan.
I fredagskväll såg Åsa och Stefan till att hela familjen samlades på ett och samma stället och bjöd in till middag med pull pork och tortillabröd som Åsa hade lagat. Det var så otroligt gott att jag till och med glömde att ta en bild av allt det goda.
Jag fick i alla fall en bild på den värmade brasan
och superkocken.
Mamma, Åsa, Olle och Malva. Och titta där på bordet. Ser ni tortillabrödet och den mumsiga mangosalsan?
Jag njöt så och mest av allt att vara hemma och ha alla runt omkring mig. Jag älskar känslan att efter ett tag känna att man aldrig varit borta.
Malva och Olle
Otto och Renée
Stämningsfull ljus och mamma.