IMG_1602
Häromdagen tog jag, Juni, Maria och Amanda tåget från Barcelona till byn Premia. Det syns inte på det här kortet men det är väldigt vackert tåglinje längs havet som glittrade i blått.
IMG_1591
Vi skulle hem till Cecilia till vänster på bilden för fika och sång. Hon, Maria, jag och Anna-Karin prövar nämligen på att sjunga i en kvartett tillsammans när vi har tid. Tyvärr har det hittills varit väldigt sällan eftersom alla har så mycket med jobb och barn men nu fick vi till det och det var superskoj.
IMG_1593
IMG_1601
Jag tog även chansen att kika runt i Premía som är en väldigt mysig och lugn by alldeles intill havet, bara 25 minuter från Barcelona.
IMG_1596
Med vackra torg
IMG_1595
och sköna uteserveringar.
IMG_1598
Vi kikade även in i ett hus. Se vilket vackert golv.
IMG_1597
Och här är fina Maria.

Lämna en kommentar

jag är Emily

Welcome to Nook, my cozy corner of the internet dedicated to all things homemade and delightful. Here, I invite you to join me on a journey of creativity, craftsmanship, and all things handmade with a touch of love. Let's get crafty!

Låt oss ansluta